KONST / Litografier / Litografier 11684014
*
nr 1168 4014
Franz von Bayros
(1866-1924), Österrike
Litografier, 2 st. (Choisy le Conin), Erotiska motiv, 16,5x15,5. Litt. Katalog Rudolf Brettschneider, Leipzig 1926 LITOGRAPHS Franz von Bayros (1866-1924), Austria. (Choisy le Conin), erotic, 16,5x15,5. Litt. Katalog Rudolf Brettschneider, Leipzig 1926
Franz von Bayros, österrikisk bildkonstnär född 1866, Zagreb, Kroatien, död 1924, Wien, Österrike.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2018
kl 19:00:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 11:38:52
1
100 kr
12/3 18:35:55
2
250 kr
12/3 18:50:01
1
300 kr
12/3 18:54:59
2
Vinnande bud
12/3 18:55:34
1
400 kr
12/3 18:55:34
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Franz von Bayros
Franz von Bayros, österrikisk bildkonstnär född 1866, Zagreb, Kroatien, död 1924, Wien, Österrike.
Läs mer om Franz von Bayros
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: austria choisy le conin erotic erotiska motiv europa franz von bayros litografier litt österrike österrikiskt österrisk
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:54
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:05
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
*
Franz von Bayros
Franz von Bayros, österrikisk bildkonstnär född 1866, Zagreb, Kroatien, död 1924, Wien, Österrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Franz von Bayros
nr 1168 4014
Franz von Bayros
(1866-1924), Österrike
Litografier, 2 st. (Choisy le Conin), Erotiska motiv, 16,5x15,5. Litt. Katalog Rudolf Brettschneider, Leipzig 1926 LITOGRAPHS Franz von Bayros (1866-1924), Austria. (Choisy le Conin), erotic, 16,5x15,5. Litt. Katalog Rudolf Brettschneider, Leipzig 1926
Franz von Bayros, österrikisk bildkonstnär född 1866, Zagreb, Kroatien, död 1924, Wien, Österrike.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/3 11:38:52 | 1 | 100 kr |
12/3 18:35:55 | 2 | 250 kr |
12/3 18:50:01 | 1 | 300 kr |
12/3 18:54:59 | 2 | Vinnande bud |
12/3 18:55:34 | 1 | 400 kr |
12/3 18:55:34 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Franz von Bayros
Franz von Bayros, österrikisk bildkonstnär född 1866, Zagreb, Kroatien, död 1924, Wien, Österrike.Läs mer om Franz von Bayros
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: austria choisy le conin erotic erotiska motiv europa franz von bayros litografier litt österrike österrikiskt österrisk
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:54 -
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:05 -
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38